חשיבות המגן של הממיר הקטליטי

 

יש לכם פריוס?
הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על מכת גניבות הממירים הקטליטים שפוקדת אותנו: מה גונבים, למה גונבים, איך גונבים, מה הנזק ומה אתם יכולים לעשות בנדון.

 

מה גונבים?
לאחרונה, אנחנו עדים לתופעה הולכת ומתגברת של גניבת הממיר הקטליטי של רכבים מסוג טויוטה פריוס דור 2. השנתונים המועדפים על גנבי הממירים הם: 2005 – 2009.


 

 

למה גונבים?
בתוך הממיר ישנם רכיבים העשויים ממתכת פלדיום. בעקבות הדרישה העולמית לרכבים ידידותיים יותר לסביבה, עלתה גם הדרישה בשוק ליותר חלקים העשויים ממתכת זו. כתוצאה מכך האמירו מחירי הפלדיום לשיאים חדשים.

 

איך גונבים?
במהירות ובתעוזה. בדרך כלל, מגיעה אל הזירה חולייה בת 2 גנבים. האחד מרים את המכונית בעזרת מגבה (ג׳ק) וחברו מנסר את הממיר בזריזות בעזרת מסורית חשמלית משני צדדיו. לאחר כמה דקות בודדות של עבודה – כבר עושים הגנבים את דרכם ליעד הבא.

 

מה הנזק?
בשורה התחתונה תדרשו לתקן נזק של כמה אלפי שקלים. חלק חליפי יעלה לכם כ-4,200 ש״ח. הוסיפו לכך נזק לרכיבים היקפיים ועבודה, והרי לכם מפח נפש וארנק רזה יותר. 

 

מה ניתן לעשות בנדון?
ניתן לאבטח את החלק ולמנוע גישה מהירה אל הממיר. המומחים שלנו באוטופיה פיתחו פלטת הגנה חזקה בעלת מנגנון נעילה מרותך הסוגר את הממיר במעין ״כספת״. הסרת הפלטה דורשת מיומנות רבה, כלים ייעודיים וזמן עבודה רב יותר מהעומד לרשות הגנבים.

 

מניסיון בשטח, נוכחנו לראות שהגנבים מגביהים את הרכב, אך מוותרים על המשך הפעולה נוכח מנגנון האבטחה. הם פשוט דילגו על הרכב והמשיכו אל הרכב הבא.
עלות המנגנון נמוכה משמעותית מהנזק הכספי שיכול להיגרם כתוצאה מגניבת הממיר.

 

לכתבה שפורסמה במאקו: גניבת ממירים קטליטיים - מכת מדינה

לפרטים מלאו את הטופס מטה 🔻
צור קשר

ידוע לי כי הפרטים שמסרתי לעיל יכללו במאגר המידע של יוניון מוטורס בהתאם למדיניות הפרטיות של החברה

* שדה חובה
מבצעים הזמנת נסיעת התרשמות הזמנת טיפול דרכי יצירת קשר נגישות