הרכב שלך זקוק לטיפולים ותחזוקה שוטפים

 

הקפד לבצע את הטיפולים ברכב במועדים הנדרשים. דחייה או התמהמהות יגרמו לפגיעה בבטיחות הרכב והנוסעים בו ולנזקים כספיים מיותרים

 

ודא באופן שוטף את תקינותו של הרכב: מצב הצמיגים (אחרי שהתקררו), שהבלמים אינם רופפים, שהרדיאטור מלא, שהאורות ברכב תקינים, שמן מנוע, נוזל קירור, מגבים תקינים ומילוי חומר לניקוי שמשות.

 

שים לב ל'נורות אזהרה" של המצבר: הרכב אינו מצליח להתניע באופן חלק, אור חלש בלוח השעונים, רעשים חריגים. חשוב לבצע בדיקות שוטפות למצבר, ולא להגיע למצב בו הרכב לא מניע, דבר שיגרור לנזק ועלויות מיותרות. בממוצע יש להחליף מצבר מדי שנתיים.

 

חשוב לערוך בדיקות בטיחות מלאות לרכב בחורף ובקיץ. מרכז שירות אוטופיה מזמין אותך לבדיקות חורף וקיץ ללא תשלום

 

שמירה על הרכב: צמיגים, בלמים, שמן ומים

 

*בדוק את האוויר בגלגלים והקפד למלא אוויר על פי המלצת היצרן. צמיגים מלאים באוויר שומרים על בטיחות הרכב, אורך החיים של הצמיגים וצריכת דלק חסכנית

 

*כאשר נוסעים בירידה יש ללחוץ על הבלמים לסירוגין על מנת שלא לחמם את הבלמים ולאבד את אפשרות הבלימה. הורדת הילוך או שימוש בפונקציית B בתיבת הילוכים רציפה יגרמו למנוע לבלום את הרכב ויקטינו את הצורך בלחיצה על הבלמים

תקינות הבלמים קריטית לשמירה על הביטחון שלך!

 

*בדיקה חודשית של שמן ומים חיונית לשמירה על תקינות המנוע. בדוק את מיכל המים לפני הנסיעה ואם חסר הוסף מים עד לסימון. בדוק את מדיד השמן כאשר הרכב קר. מלא שמן עד לקו הרצוי במדיד

אם הבחנת במשך מספר חודשים שיש צורך קבוע להוסיף שמן ומים הבא את רכבך אלינו, למרכז השירות אוטופיה, על מנת לבדוק את תקינות המנוע.

 נסיעה ללא שמן ומים עלולה לגרום לנזק בלתי הפיך למנוע!

 

חלקי חילוף מקוריים

 

חלקי חילוף לא מקוריים מיוצרים על ידי גורמים שאינם קשורים ביצרן. חלקי חילוף משומשים נלקחים מכלי רכב שהורדו מהכביש.

 

החלקים המקוריים הם אלה המיוצרים על ידי יצרן הרכב. חלקי חילוף מקוריים עברו בדיקות קפדניות לפני שאושרו, לכן הם עומדים בכל הכללים של היצרן ומותאמים בדיוק לסוג הרכב.

 

שימוש בחלקי חילוף מקוריים שומר על איכותו וערכו של הרכב לאורך זמן.

 

שמירה על צמיגי הרכב

 

אחד הדברים החשובים שיש לבצע בכל הנוגע לצמיגים: שמירה על לחץ אוויר. לחץ אוויר נמוך בצמיגים פוגע בבטיחות הנסיעה וכן גורם לשחיקה מוגברת של הצמיגים. בנוסף, לחץ אוויר לא תקין בצמיגים מוביל לצריכה מוגברת של דלק

 

על מנת למנוע פגיעות מהסוגים הנ"ל, יש לבצע בתדירות גבוהה בדיקת לחץ אוויר בצמיגי הרכב ולוודא שאין בהם בקיעים, חתכים ושחיקה. אם מתגלה בעיה בצמיגי הרכב, יש לפנות למרכז השירות אוטופיה.

 

כדי לשמור על אורך חייו של הצמיג, יש באופן כללי להימנע מבלימות חירום, מהאצות פתאומיות ומנסיעה בדרכים משובשות.

 

חיסכון בצריכת דלק

 

סע חלק ואיטי- נהיגה מבוקרת בתוך העיר, שאינה עושה שימוש מוגבר בבלמים ובהאצות פתאומיות, חוסכת 10 אחוזים בצריכת דלק.

 

צמיגים תקינים- צמיגים שאינם מנופחים מספיק מעלים את צריכת הדלק. על מנת לשמור על תקינות הצמיגים יש להחליף את המיקום ביניהם כל 15 אלף ק"מ.

 

מיזוג הרכב- אל תשתמש במזגן, אם אין צורך ממשי בכך. הפעלת מזגן באופן אוטומטי מעלה את צריכת הדלק. השתדל להפעיל את המזגן רק בחום כבד או בקור עז.

 

משקל עודף- כאשר הרכב מכיל מטען כבד הוא צריך להתאמץ יותר כדי לשאת אותו! ודא שאין חפצים מיותרים או ציוד כבד ברכב, שכן משקל עודף ברכב שווה לצריכת דלק גבוהה יותר.

 

העזרה הראשונה שחייבת להיות ברכב

 

ג'ק (מגבה), כבלים להתנעה, מפתח ברגים לאומים של הגלגלים, סט מברגים, סט פליירים, שמן מנוע, מיכל מים, פנס חירום, משולש אזהרה, אפוד זוהר.

 

נהיגה בטוחה בחורף

 

בדיקת בטיחות לרכב- עם בואו של החורף, יש לוודא שהרכב תקין ומוכן וערוך לתנאי מזג האוויר המשתנים. מרכז שירות אוטופיה עורך ללקוחותיו בדיקת בטיחות מלאה לחורף ללא תשלום. בבדיקת הבטיחות נבדקות כל מערכות הרכב: בלמים, אורות, הגה, מגבים ועוד.

 

תקינות הצמיגים- בחורף אחיזת הצמיג בכביש עושה את ההבדל בין החלקה מסוכנת להגעה בטוחה ליעד.  הצמיגים צריכים להיות מנופחים בדיוק במידה הנכונה, כי לחץ גבוה או נמוך מדי עלול לגרום להחלקה.

 

שמירה על מרחק – זה נכון בכל עונה אבל חשוב בעיקר בחורף, כאשר הכביש רטוב וקיימת סכנת החלקה. יש לשמור על מרחק גדול יותר מן הרגיל מהרכב שלפניכם. בדקו את עצמכם על ידי ספירה של  ארבע שניות. מערכת ABS, המותקנת בכל רכבי טויוטה, מונעת את נעילת גלגלי הרכב בעת עצירת חירום ואת החלקתו.

 

נסיעה איטית – כשהכביש רטוב והראות לקויה חובה להאט על מנת למנוע החלקה או אובדן שליטה ברכב. צריך להקפיד על נסיעה איטית בעיקר בפניות, מעברי מסלול וירידות. למקרי חירום מותקנת בדגמי טויוטה החדשים מערכת VSC המסייעת לשליטה ויציבות הרכב. 

 

אורות- בחודשי הקיץ השמש נוטה לשרוף את מכסי הפלסטיק של הפנסים ואלה עלולים לפגום באיכות התאורה בחורף. לפני תחילת הגשמים רצוי לבדוק אורות, ללטש עדשה או להחליף פנס שאיבד את שקיפותו. בלילה סעו עם אורות מעבר כדי למנוע סנוור של הנהגים במסלול שממול. במצב של גשם חזק או ערפל- הדליקו אורות ערפל.

 

חנייה נכונה – סופות החורף מעיפות עציצים ואדניות, שוברות ענפים ועוקרות עצים. גושי ברד גדולים עלולים לפגוע בצבע עד כדי השארת גומות בפח ופגיעה בצבע. העדיפו להחנות את רכבכם בחניות מקורות והימנעו מחנייה תחת עצים. במידה והרכב נפגע מענף, תמרור או סככה שנפלו- צלמו זאת כדי שתוכלו לדרוש פיצויים מהגורמים הרלוונטיים.

 

זהירות, כריות אוויר

 

כרית האוויר נועדה להגן על גופו של הנוסע בעת התנגשות/תאונה. כאשר מתרחשת תאונה קלה, כרית האוויר נפתחת בעוצמה של כ-300 קמ"ש, דבר שעלול לגרום לנזקים פיזיים חמורים.

 

לכן, יש להקפיד על התנהלות בטיחותית: 

 

*הנחת רגליים על הדשבורד בצד הטרמפיסט אינה בטיחותית, שכן מתחת לרגליים ממוקמת כרית האוויר.

 

*חגורת בטיחות חובה!!! אם הנוסע/הנהג אינו חגור בחגורת בטיחות, גופו יתנגש בחוזקה עם כרית האוויר, דבר שעלול לגרום לפציעה קשה מאוד ואף קטלנית. 

 

*אין להושיב תינוק/ילד מול כרית אוויר! המקום הבטוח ביותר עבור התינוק/הילד הוא במושב האחורי, בכסא המתאים לגובהו ומשקלו.

 

 

סעו בזהירות!

 

 
מבצעים הזמנת נסיעת התרשמות הזמנת טיפול דרכי יצירת קשר נגישות